Chytré hry pro malé objevitele

Hry s chobotničkou Kvído rozvíjejí děti

Kvído je to nový vzdělávací koncept od Albi pro děti ve věku 3-8 let. Doprovází ho chytrá a vynalézavá chobotnice s názvem Kvído, která v sobě ukrývá kvízy, vědění, inspiraci, dovednosti a objevování.

Kvído je hravá chytrá chobotnice, která nalezla v moři poklad ve formě hádanek, kvízů a her pro všechny malé objevitele. Díky tomu, že je vynalézavá, obratná, umí řešit problémy a vymýšlet nová řešení, vede všechny zvídavé děti k zábavnému objevování světa kolem nás.

Soubor vzdělávacích her vytvořených ve spolupráci s psychology, logopedy a speciálními pedagogy pomáhá zábavnou formou rozvíjet základní dovednosti dětí ve věku od 3 do 8 let jako je komunikace, koncentrace, grafomotorika či emoční inteligence.

Součástí sady Kvído jsou hry jako vzdělávací obrázkové vějíře, netradiční pexeso, zábavné kvízy, interaktivní divadlo nebo hry na cesty. Každá z her rozvíjí specifické dovednosti a má varianty pro více věkových skupin, takže se u her pobaví třeba i různě staří sourozenci.

Hry, které u dětí rozvíjí sociální dovednosti jako komunikaci nebo emoční inteligenci, jsou u nás poměrně ojedinělé. Přitom v době, kdy spolu lidé stále méně komunikují, jsou velice důležité a pomáhají zlepšovat vzájemnou komunikaci a otevřenější vztahy v rámci rodiny i mimo ni.

Andrea Löflerová, Albi

Kvído – Chytré vějířePro 1 hráče

Víte, jaké je největší zvíře na světě? Dokážete k českým městům přiřadit obrázky, které jsou pro ně typické? A poznáte, kdo je na obrázku naštvaný? To je jen ukázka z otázek na obrázkových kartičkách chytrých vějířů. Jsou odlišené podle věku dětí 3+, 5+ a 7+ a na každém vějíři děti objeví 100 obrázků s otázkami a odpověďmi. Chytré vějíře vznikly ve spolupráci se speciální pedagožkou paní Mgr. Ivanou Vlkovou a rozvíjí u dětí sociální chování, emoční inteligenci, logiku a koncentraci, vědomosti, poznávání přírody a světa kolem nás.

Kvído – Moje první kvízyPro 2 hráče

Víte, co má velbloud v hrbu? Která kost v lidském těle je nejdelší? Na tyto a dalších 50 zajímavých otázek v každé hře vám odpoví vědomostní kvízové hry. Zvolit si můžete ze 3 druhů – Svět kolem nás, Zvířata nebo Farmu, a aby mohli hrát i sourozenci, jsou jednotlivé otázky rozděleny pro 2 věkové kategorie – pro děti ve věku 3+ a 6+. Za správnou odpověď získávají děti 1 dílek puzzle a vyhrává ten, kdo nejrychleji složí obrázek.

Kvído – Chytrá pexesaPro 2 hráče

Netradiční styl pexesa, kdy děti hledají obrázkové dvojice pexes, která spojují významově společné věci (např. slon-slonice-slůně), které k sobě patří a tvoří celek. Pro předškolní děti jsou určena tři česká chytrá pexesa s tématy Barvy a tvary (3+), Zvířecí rodina (4+), Hádanky (5+). Pro mladší školní děti (7+) jsou určeny tři anglická chytrá pexesa na procvičování angličtiny, kde děti hledají dvojice, které k sobě významově patří, např. read – book. Vybírat můžete témata Protiklady, U nás doma a Předměty a činnosti. S Chytrými pexesy u dětí hravě podpoříte pozornost, paměť, logické uvažování a zábavné učení angličtiny.

Kvído – Povídačky na cestyPro 2–4 hráče

Chcete se dozvědět, v čem jsou vaše děti lepší než vy nebo jestli už někomu daly pusu? Povídačky otevírají řadu zajímavých a netradičních otázek pro společné povídání a poznávání mezi rodiči a dětmi, abyste si byli blíž. Podporují vzájemnou komunikaci, rozvíjí pozornost, paměť, fantazii, poznávání světa kolem nás, emoční inteligenci a logické a matematické uvažování. Povídačky vznikly ve spolupráci s dětskou psycholožkou paní Androniki Valentovou a klinickou logopedkou paní Věrou Kopicovou.

Kvído – Hádanky na cestyPro 1 hráče

Obrázkové hádanky na kartičkách se 4 různými tématy dle věku dětí (Zvířata 3 +, Pohádky 4 +, Život ve městě 5 +, Malý detektiv 6 +). S pomocí mazacího fixu děti doplňují a dokreslují úkoly na kartičkách. Kvído-Hádanky podporují koncentraci, pozornost, paměť, zájem o svět
kolem nás, logické a matematické uvažování a grafomotoriku.

Kvído – Pohádkové divadloPro 2–4 hráče

Je vaše dítě na cestách pořád neklidné, nudí se a nevíte si s ním rady? Pokud rádo dokresluje obrázky, hledá správné cestičky, vyplňuje hádanky a spojuje, co k sobě patří, určitě ho zabavíte obrázkovými hádankami na kartičkách s mazacím perem, aby se k úkolům mohlo znovu vracet nebo opravovat a vybrat si můžete ze 4 různých témat dle věku dětí (Zvířata 3 +, Pohádky 4 +, Život ve městě 5 +, Malý detektiv 6 +). Kvído-Hádanky podporují u dětí jejich koncentraci, pozornost, paměť, zájem o svět kolem nás, logické a matematické uvažování a grafomotoriku.

Kvído – Sešit plný aktivitPro 1 hráče

Chcete, aby se vaše děti po prázdninách nastartovaly a znovu se dostal jejich mozek do formy? S aktivními sešity dle věku dětí (3 +, 4 +, 5 +, 6 +) si děti interaktivní formou rozvinou svoji pozornost, grafomotoriku, poznávání světa kolem nás, koncentraci, paměť, sociální chování i logické a matematické uvažování.

Přihlašte se k odběru novinek,
aby vám neuteklo to nej
z her od Kvída.

Váš e-mail nezneužijeme – více info
o ochraně osobních údajů.


Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Shopping Cart