Produkty edice Kvído

Drobečková navigace

Zdravouš a Mlsanda

Věk 5+

Počet hráčů 2-5

Doba hraní 30+

Zlá čarodějnice Mlsanda ohrožuje Zdravíkov! Zaneřádila studánku jídlem a chudinku Zdravěnku unesla na svůj hrad. Pomožte jejímu bráškovi Zdravoušovi porazit ježibabu a vysvobodit svou sestřičku i celé město

Koupit u Albi

Rodinná hra o zdraví

Kvídův Zdravouš a Mlsanda je unikátní rodinná kooperativní hra pro 2–5 hráčů od 5-ti let, se kterou se děti učí zábavně a jednoduše o zdravém životním stylu.

Hra vás zavede za Zdravoušem a Zdravěnkou do Zdravíkova, kde lidé pijí čistou vodu ze studánky, jedí vyvážené jídlo a rádi sportují. Poznáte ale i záludné Semtamovice, kde mají lidé v oblibě sladká, tučná a slaná jídla, pijí sladké nápoje a ovládá je zlá čarodějnice Mlsanda. Ta na svůj hrad unesla Zdravěnku, kterou se pokusí Zdravouš vysvobodit. Musí proto získat klíče od hradu, vyčistit zakletou studánku, a navíc být rychlejší než Mlsanda.

Co se hodí vědět

Zdravouš a Mlsanda obsahuje - herní plán, 50 karet, zdravý talíř, hrací kostka, studánka, pinzeta, hrad Mlsandy, pravidla hry, 20 žetonů klíčů, otočná střelka s pohybovými úkoly, 6 figurek s podstavci a 50 žetonů se surovinami.

Původní českou hru vytvořila autorská dvojice Andrea Löflerová a Karolína Nováková, k ilustrování her si pozvaly Michaelu Bergmannovou. Odborným garantem hry je spolek Zdraví do škol.