Kvídův blog

Pět animáků, které si užijí děti i dospělí

Když vás děti přemluví k filmovému večírku, nemusí to vždycky znamenat devadesát minut utrpení s infantilním příběhem o roztomilých zvířátkách s pokusy o poutavé písničky, z jejichž textů vám slézají nehty na nohou.

9. 9. 2019  -  Kvído radí

Přečtu si

5 tipů na svačiny, které večer nenajdete na dně aktovky

Určitě si pamatujete seškrabávání papírového ubrousku ze šunky a každodenní napětí při otevírání balíčku. Občas letěl rovnou do koše, protože vaše máma si prostě ne a ne zapamatovat, že nesnášíte taveňák. Jak to ale zařídit, aby svačina dětem chutnala a vy měli aspoň trochu pocit, že jste do potomka dostali něco výživově vyváženějšího než čokotyčku z automatu?

23. 8. 2019  -  Kvído radí

Přečtu si

Jak vychovat samostatné dítě? Dejte jim víc prostoru v učení i v úklidu

Doba už je zkrátka taková. Děti, alespoň ty v mladším školním věku, v podstatě nechodí nikam samy, nepoflakují se po ulicích, nelítají samy po lese. A nám rodičům dělá dobře vědomí, že nás potřebují.

8. 8. 2019  -  Kvído radí

Přečtu si

Co se děje v lese od dubna do října

Co objevovat a čeho si všímat na našich toulkách lesem. Kdy přilétají rorýsové, kdy dozrávají bezinky a kdy usínají jezevci?

11. 7. 2019  -  Kvído radí

Přečtu si

Jednoduché hry v přírodě

Znáte hru na povodeň a medvěda? Nebo přírodního detektiva? Jednoduché hry děti na výletě zabaví a nezbude jim čas sestřelovat veverky ze stromů nebo ukopávat muchomůrkám klobouky.

2. 7. 2019  -  Kvído radí

Přečtu si

Jak zabavit děti o prázdninách, když počasí nepřeje?

S každým delším volnem bez školky nebo školy se zákonitě objeví i dvě zásadní otázky: Co každý den vařit a jakou zábavu vymyslet dětem?

2. 6. 2019  -  Kvído radí

Přečtu si

Načíst další